-->

Pięć sposobów na mocne paznokcie

Hej!

Na problemy skarży się wiele dziewcząt jak i kobiet. Często są słabe i kruche,rozdwajają się lub łamią. Można temu zaradzić poprzez ich kompleksową pielęgnację. Zapoznaj się z pięcioma sposobami, które wykonywane systematycznie pomogą ci uzyskać zdrowe i mocne oraz piękne paznokcie.


~*~
1. Odżywki
Odżywki zawierają składniki odbudowujące i wzmacniające płytkę paznokci tj. ceramidy, wapń czy krzem. Wzbogacone są także często witaminą A, E i B5, olejkiem rycynowym oraz wyciągiem z kiełków pszenicy. Aby przyniosły oczekiwane rezultaty, powinny być stosowane systematycznie przynajmniej trzy razy w tygodniu, przez miesiąc. Wskazane jest nakładanie dwóch warstw odżywki, jedna na drugą, na paznokcie, które wcześniej zostały skrócone o rozdwajające się końcówki.

2. Ciepła oliwie
Mocz palce w ciepłej oliwie. Taka kuracja może być przeprowadzone w zwykłej oliwie, nie musi być z pierwszego tłoczenia. Wystarczy podgrzać ok. 50 ml oliwy i wymieszać z kilkoma kroplami witaminy A i E (do kupienia w aptece). Moczymy paznokcie w roztworze od kilku do kilkunastu minut. Zabieg najlepiej jest wykonywać raz w tygodniu.

3. Preparaty witaminowo-minerałowe
Gotowe preparaty takie jak np. Revalid czy Skrzypovita lub Belissa z wyciągami ze skrzypu i pokrzywy, zawierają dodatkowo cenne żelazo, krzem, cynk, miedź oraz witaminy, które doskonale odbudowują i wzmacniają uszkodzone płytki paznokcia. Najlepiej stosować kurację co najmniej przez miesiąc.
4. Krem
Krem do rąk jest idealny także do paznokci. Powinien być dokładnie wcierany w płytki i skórki wokół paznokcia kilka razy dziennie. Wówczas wytwarza na skórze ochronny filtr, który zabezpiecza je przed szkodliwymi czynnikami takimi jak chlorowana woda czy detergenty.

5. Witaminy i mikroelementy
Dieta również ma wpływ na to, jak mocne są nasze paznokcie. Nie możemy zapomnieć więc o produktach bogatych w witaminę B5, która wzmacnia i regeneruje płytkę. Jej źródłem są żółtka jaj, produkty zbożowe,drożdże, ryby, ziemniak i warzywa strączkowe. Równie ważna jest miedź -wpływa na nawilżenie i elastyczność płytek. Znajdziemy ją w pestkach słonecznika i suszonych owocach.

1 komentarz:

  1. świetny blog, jestem pod wrażeniem :)
    są tu rady, które na pewno się przydadzą :)
    dodaję do obserwowanych i zapraszam do siebie http://makesomethingof.blogspot.com/
    pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń