-->

Wszystko o podpaskach

Witam!
Jednorazowe podpaski 'wynaleziono' około 80 lat temu. Przez wiele lat produkowano je z takich materiałów, jak gaza, wata i lignina. Trudno mówić o wygodzie i pełnej ochronie. W1973 roku zastosowano przylepiec. I dopiero od 1984roku kolejno pojawiają się nowe technologie: 'sucha' siateczka,skrzydełka, super chłonny cienki wkład itp.


***


Zalety podpasek :

Na rynku konsumenckim występuje bardzo liczny wybór podpasek, producenci prześcigają się w ich wymyślnych kształtach, długościach a ostatnio nawet można spotkać takie, które są perfumowane. Ich rozmiar możemy dobrać do swoich indywidualnych potrzeb sugerując się swój wagą, wzrostem czy też stopniem nasilenia krwawienia.
Dodatkowo możemy wybrać podpaski ze skrzydełkami (których zadaniem jest chronienie brzegów bielizny) bądź jeśli nie czujemy takiej potrzeby bez nich.
Kolejny plus stosowania podpasek to fakt, iż zapobiegają one infekcjom dróg rodnych. W przeciwieństwie do tamponów podpaski znajdują się na zewnątrz, dlatego też niema możliwości otarcia, czy też uszkodzenia śluzówki wewnątrz. Co za tym idzie do wnętrza organizmu nie przeniosą się również żadne bakterie.
Jeśli nie mamy wprawy w aplikacji tamponów to w publicznych toaletach (szkoła itp.), zdecydowanie łatwiej będzie nam zmienić podpaskę, która wymaga od nas zdecydowanie mniejszych umiejętności.
Możemy je stosować również podczas niewielkich krwawień, które mają miejsce przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych – czasem wkładki higieniczne okazują się zbyt cienkie i nie dają nam wystarczającej gwarancji przed przeciekaniem.
Wady stosowania podpasek :

Mogą podrażniać delikatną skórę znajdującą się w okolicach intymnych. Oczywiście wszystko zależy od indywidualnej osoby. Jeśli mamy skłonności alergiczne nie powinnyśmy decydować się na podpaski, które są perfumowane (Naturella, Bella Perfecta).
Możemy mieć problem z dobraniem idealnej wielkości podpaski, a niewłaściwy wybór spowoduje otarcie i podrażnienia.
Jeśli wybierasz się na dyskotekę, gdzie twoje ciało będzie wykonywało dość intensywne ruchy to podpaska niestety nie da ci stuprocentowej gwarancji przed przeciekaniem. Wynika to z tego,iż klej który mocuje ją do bielizny nie jest na tyle silny, aby utrzymać podpaskę w bezruchu. Może się ona przesunąć a czasem nawet zwinąć (druga opcja występuje głównie przy tych stosunkowo grubych podpaskach).
Jeśli chcemy poopalać się na plaży i decydujemy się na założenie podpaski to niestety może ona być widoczna. To z kolei może nas krępować, w końcu, która z nas chciałaby, aby jakiś mężczyzna dostrzegła wystającą podpaskę.

Jak używać?

Otworzyć zapakowaną podpaskę, odkleić papierek ochronny od kleju, przykleić do bielizny, tak, aby pochwa po założeniu bielizny była mniej więcej na środku. Zmieniać, gdy odczuwasz dyskomfort lub uczucie wilgoci, bądź podpaska będzie już pełna. Stosować jednorazowo.Always, jak pozostałe dwie firmy ma bogatą ofertę. 'Jeśli w "te dni" potrzebujesz doskonałej ochrony i chcesz się czuć pewnie i komfortowo, wybierz podpaski Always Ultra, które zostały stworzone specjalnie po to, aby zagwarantować Tobie najbardziej suchą ochronę.
Wybierz wariant powłoczki, który najlepiej odpowiada
Twoim potrzebom: doskonała ochrona siateczki Dry Weave.
Doskonała ochrona miękkiej jak bawełna powłoczki Sensitive.
Doskonała ochrona o delikatnym kwiatowym zapachu.'

W ofercie możemy znaleźć:

 • Always Ultra Normal Plus – na normalne krwawienie. Dostępne również w wersji zapachowej Fresh. (Dry Weave)
 • Always Ultra Super Plus – na bardziej intensywne krwawienie. (Dry Weave)
 • Always Ultra Normal Plus Sensitive – na normalne krwawienie.
  Dostępne również w wersji zapachowej Fresh. (Sensitive)
 • Always Ultra Night – na bardzo intensywne krwawienie. Zagwarantują Ci spokojny sen. (Dry Weave)
 • Always Ultra Standard – na umiarkowane krwawienie. (Dry Weave)


_____________________________

Dla kobiet, które chcą odczuwać bliskość natury przez cały rok, a nie tylko ciepłym latem, Naturella jest już dostępna w nowym wariancie - cienkiej podpaski. Zachowała swój wyjątkowy i delikatny rumiankowy zapach, przewiewność oraz kształt, który z łatwością dopasowuje się do sylwetki każdej kobiety. Dzięki balsamowi z wyciągiem z rumianku nowa Naturella pomaga zapobiegać podrażnieniom skóry oraz zapewnia poczucie delikatności chroniąc naszą wrażliwość.

W ofercie:

 • Naturella Ultra Normal i Naturella Ultra Maxi
 • Naturella Ultra Normal i Naturella Ultra Maxi Duo paczka
 • Naturella Ultra Normal,
 • Naturella Ultra Maxi,

W trosce o delikatną skórę okolic intymnych, która w czasie miesiączki jest szczególnie narażona na podrażnienia, powstała wyjątkowa podpaska Naturella. Z myślą o Tobie i Twoich potrzebach Naturella czerpie z natury to, co najlepsze, zapewniając Ci poczucie naturalnej pielęgnacji i skutecznej ochrony.

W ofercie:

 • Naturella Normal ze skrzydełkami
 • Naturella Normal bez skrzydełek
 • Naturella Maxi


_____________________________Wyroby charakteryzuje wysoka chłonność. Dzięki bocznym wytłoczeniom zastosowanym w podpaskach, przedostająca się na nie wilgoć zostaje równomiernie rozprowadzona. Stabilny pasek klejący uniemożliwia przesuwanie podpaski, zapewniając maksymalną ochronę w trakcie jej użytkowania. Dodatkową ochronę bielizny zapewniają boczne osłonki, w które zaopatrzyliśmy nasze wyroby.

Schematy

Drain and SoftJeśli jesteś zwolenniczką naturalności i delikatności, wybierz podpaski w wersji softiplait, których powierzchnia pokryta jest miękką, przyjemną w dotyku włókniną. Jeśli wolisz uczucie perfekcyjnej suchości,odpowiednie dla Ciebie będą podpaski w wersji drainette, pokryte specjalną siateczką, która błyskawicznie przepuszcza wilgoć i zatrzymuje ją wewnątrz podpaski pozostawiając powierzchnię suchą.
W naszej ofercie znajdziesz podpaski zapakowane w pojedyncze saszetki, zapewniające wygodę i dyskrecję (wersja komfort) oraz wydłużone (rozmiar maxi), przeznaczone dla kobiet ceniących sobie maksymalną ochronę.

W ofercie:
 • Bella Classic Nova Deo Fresh

 • Bella Classic

 • Bella Classic Nova
 • Bella Classic Nova Komfort
 • Bella Classic Nova Maxi
 • Bella Normal Komfort
 • Bella Normal
 • Bella Normal Maxi
 • Bella Nova Deo Fresh
 • Bella Nova
 • Bella Nova Komfort
 • Bella Nova Maxi

1 komentarz:

 1. Dla mnie najlepsze są naturella lub bella perfecta rouse ;)

  OdpowiedzUsuń