-->

DIY ~ Bransoletki z muliny - paski

Heej!
Dzisiaj jest i kolejny odcinek na StylowoTV! Tym razem przygotowałam dla Was coś co kojarzy mi się z dzieciństwem i mnóstwem czasu pędzonego na dworze jak i w domu przedziurawiając spodnie agrafką. Kto pamięta? Też robiliście?
Wszystkich zapraszam do filmiku jak i do postu!
Dzisiaj pokażę Wam najprostszą i najbardziej standardową wersję bransoletki z muliny. Jest jeszcze wiele wzorów i kombinacji kolorystycznych, które możecie wykorzystać.  Zamiast 4 nitek możecie dodać ich więcej wtedy bransoletka będzie grubsza. Kombinujcie i wymyślajcie swoje unikatowe bransoletki Oczywiście także zakończenia bransoletek są różne i na wiele sposobów możecie zamykać swoją bransoletkę. Pamiętajcie ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!

Co potrzebujemy?
  1. Mulina - różne kolory;
  2. Agrafka;
  3. Nożyczki;


Jak zrobić?
Wbrew pozorom jest to bardzo łatwy sposób wykonania bardzo efektownej bransoletki. Cały trick polega na tym aby odpowiednio łączyć ze sobą mulinę wykonując supełki na każdej niteczce, ale od początku!

Wybierzcie jakie kolory muliny chcecie użyć i ile pasków tego kolorów zrobić: jedna nitka - jeden pasek. Owińcie nitkę muliny wokół nadgarstka 3 razy i odetnijcie z zapasem. To jest Wasza miarka, która powinna Wam wystarczyć do wykonania bransoletki. Teraz kiedy macie już miarkę pozostałe kolory w wybranej ilości dotnijcie na tą samą długość.

Wszystkie nitki gotowe? Chwycie za końcówki i zróbcie supełek, ale zostawcie odrobinę długości nitki, aby później móc bransoletkę zawiązać na nadgarstku. Kiedy supełek gotowy tak jak na filmie to możecie go teraz przymocować za pomocą agrafki np do spodni. Moim zdaniem tak się najwygodniej pracuje.


Pora rozpocząć zaplatanie! Ustalcie kolejność nitek, tak żeby kolejność występowania pasków na bransoletce Wam pasowała. W moim przypadku będzie to kolor zielony, później fioletowy i na końcu dwa niebieskie. Teraz w prawą rękę chwyćcie swój drugi kolor w moim przypadku fioletowy, a w prawą pierwszy kolor - ja mam zielony. Prawą rękę przenieście nad lewą i umieśćcie pierwszą nitkę (zieloną) pod lewą ręką - tak powstało nam oczko. I teraz przez to oczko od dołu wyciągnijcie pierwszą (zieloną) nitkę wykonując tym samym pierwszy supełek.

Jeszcze raz! Prawa nad lewą - nitka pod lewą - wyciągamy spod spodu przez oczko - zawiązujemy supełek. Kiedy pierwszy supełek jest gotowy na fioletowej nitce wykonajcie drugi taki sam. W tym momencie odkładamy drugą nitkę, która automatycznie stanie się po skończeniu paska pierwszą i dalej naszą "zieloną" robimy kolejne supełki. Zieloną na białych tak samo jak poprzednio supełki. Jeśli nie jesteście pewni jak wykonać bransoletkę to zachęcam do obejrzenia video powyżej!


Nitki mulimy po kolei ze sobą łączymy i finalnie uzyskujemy całkiem fajną bransoletkę o kolorach takich jakie nam się wymarzyły.

Na koniec podstawowym zakończeniem bransoletki jest po prostu zawiązanie supełka lub nie i rozwiązanie tamtego pierwszego, który przytrzymywała agrafka. I teraz możecie zawiązać swoją super bransoletkę na nadgarstku! Gotowe!

Jeśli jesteście ciekawe jak wykonać bransoletki o innych wzorach np. jodełka czy z jakimś napisem  lub jak inaczej ją wykończyć to bądźcie czujne i zaglądajcie na bloga lub subskrybujcie kanał po więcej bo i takie filmiki może i też będą!


Tymczasem ja się z Wami żegnam!
Pamiętacie te bransoletki?
A może robiłyście je w dzieciństwie jak ja?
Subskrybujcie kanał i hasztagujcie nas #annanblog i #stylowotv

Do następnego!

xoxo Anna N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz