-->

DIY ~ Sweterek na kubek || Mug Sweater

Hej!
I przyszła pora na kolejny odcinek dla StylowoTV! Tym razem pomyślałam sobie, że coraz bliżej zima i super byłoby zrobić mug sweater! Zainspirowała mnie do tego biedronka, która już jakiś czas temu rzuciła kubki imitujące ten trend, a ja pomyślałam czemu by nie zrobić takiego sweterka na prawdę. A Wam jak się podoba ozdoba Waszego kubka?

~*~
Szydełkowanie to nie jest trudna sprawa. Wystarczy odrobina cierpliwości i trochę praktyki. Nie przejmujcie się jeśli od razu Wam nie wyjdzie i próbujcie dalej! W tym pomoże Wam filmik powyżej i poniższy opis, który uzupełnia video. Kombinacji kolorów i ściegów jest mnóstwo. Pamiętajcie! Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia!

Co potrzebujemy?
  1. Włóczka;
  2. Szydełko;
  3. Nożyczki;
  4. Igła z nitką;
  5. Guziki;


Jak zrobić?
Zaczynamy od podstawy, czyli łańcuszka. Na początek musimy zrobić pętelkę taką jak na filmiku, czyli  opleć włóczkę na palcu wskazującym lewej ręki i przytrzymaj końcówkę kciukiem i serdecznym, okręcić szydełko dookoła i przeciągnij włóczkę przez oczko. Możecie także zawiązać pętelkę bez zbędnego kombinowania.


Kiedy pierwsze oczko mamy zrobione w ten sam sposób robimy kolejne, aż powstanie tzw. łańcuszek. Szydełko mamy w oczku nabieramy nitkę z palca wskazującego i przeciągamy przez oczko. Ten ruch wykonujemy do momentu aż uzyskamy odpowiednią długość. Możecie zmierzyć teraz długość kubka aby to sprawdzić. Pamiętajcie aby długość łańcuszka nie wynosiła "od rantu do rantu" ponieważ ciężko będzie wam się z niego później piło.

Teraz zaczyna się zabawa. Łańcuszek skończony przechodzimy do dziergania. Szydełko powinno cały czas znajdować się w oczku prowadzącym i kiedy w nim jest opleć szydełko włóczką z palca wskazującego, teraz wbij się w pierwsze oczko tuż przy szydełku, nabierz włóczki, wyciągnij ją i w tym momencie powinnaś mieć 3 oczka. Teraz nabierz ponownie włóczki z palca wskazującego i przeciągnij ją tylko przez dwa oczka. I teraz pozostały Ci dwa oczka. Ponownie nabierz włóczkę, przeciągnij przez dwa oczka i z powrotem masz jedno oczko. I tak oto powstał pierwszy słupek.


Jeszcze raz! Mamy szydełko w oczku - nawijamy włóczkę na szydełko - wbijamy się w oczko najbliżej szydełka - nawijamy włóczkę - przeciągamy ją przez oczko - są teraz 3 oczka - nawijamy włóczkę - przeciągamy tylko przez dwa oczka - nawijamy włóczkę - przeciągamy przez ostatnie dwa oczka - jest słupek. 

Żeby zrobić nasz sweterek postępuj identycznie robiąc słupki. wbijając się w każde oczko po kolei na łańcuszku. Kiedy łańcuszek się skończy odwracamy naszą robótkę i ponownie wbijamy się w oczka zaczynając od tego najbliżej szydełka robiąc tym samym słupki tak aż do końca. Nie zapomnijcie sprawdzać obwodu Waszego kubka czy Wam pasuje podczas pracy. I gotowe!


To jest podstawowa wersja sweterka. Ja swoją wykończyłam specjalnymi dziurkami na guziki, ale to już poziom wyżej. Teraz wystarczy przyszyć guziki wedle upodobania i ubrać nasz kubek i gotowe!

Jak się Wam podoba?
Zrobicie może swój, a może już taki jeden macie?
Zróbcie zdjęcie Waszych DIY i zahasztagujcie nas na insta #annanblog oraz #stylowoTV!
Do następnego!

xoxo Anna NBrak komentarzy:

Prześlij komentarz