-->

DIY ~ Kula śnieżna

Hej!
Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym ciekawym i prostym pomysłem na własnoręcznie wykonany prezent. Zaciekawione? Zapraszam do czytania i oglądania!

~*~




Kule śnieżne to bardzo ładny i bardzo popularny element wystroju pomieszczenia. Te które posiadają świąteczne motywy potrafią wprowadzić w klimat. Jest to idealny pomysł na prezent. Możecie wykonać ją same. Wystarczy kilka przedmiotów i odrobina czasu!

Co potrzebujemy?
  1. słoiczek z dekielkiem
  2. klej na gorąco
  3. szyszka lub świąteczna figurka
  4. ozdoby
  5. brokat i/lub sztuczny śnieg
  6. gliceryna
  7. woda destylowana


Jak zrobić?
Odkręć dekielek i na jego wewnętrzną część nanieś kleju na gorąco i przyczep ozdoby. Ja zdecydowałam się na sztuczną trawę, są to ucięte igiełki ze sztucznej choinki. Teraz przyklejcie swoją figurkę. W moim przypadku jest to szyszka. 

Teraz pora na przygotowanie naszej burzy śnieżnej. Do słoiczka wlewam wodę mniej więcej na 95 % objętości słoiczka. Ważne żeby woda była czysta. Najlepiej zaopatrzyć się w wodę destylowaną z apteki wtedy będziecie pewne, że macie najczystszą wodę. Wsypcie do wody śnieg lub/i brokat oraz dolejcie kilka porządnych kropel gliceryny.

Woda zmętniała od szyszki, która była płukana w ciepłej wodzie a mimo to nic nie dało (niezamierzony efekt, jeśli użyjecie figurki upewnijcie się, że farba nie zabarwi wody)

Gliceryna będzie miała za zadanie unosić ładnie nasz brokat w słoiczku po potrząśnięciu nim. Teraz kiedy gorący klej stwardniał na dekielku możecie zanurzyć figurkę we wodzie i zakręcić słoiczek. Jeśli dekielek nie jest zbyt szczelny upewnijcie się aby przed zakręceniem dodać jakąś uszczelkę albo po zakręceniu uszczelnić słoiczek np. klejem na gorąco.

Na sam koniec możecie ozdobić swoją śnieżną kulę jak tylko chcecie. Ja zdecydowałam się na skromną, brokatową tasiemkę wokół dekielka i gotowe. Teraz wystarczy, że zapakujecie swój prezent np do pudełeczka i oryginalny prezent gotowy! Najważniejsze, że drugiej takiej kuli śnieżnej nie ma na świecie i nie dostaniecie jej w sklepie!

Pamiętajcie, ogranicza Was tylko Wasz wyobraźnia! Więc zakasujcie rękawy i do dzieła! Podzielcie się swoimi dziełami z nami na Instagramie, a może w kolejnym odcinku na StylowoTV może znajdziecie się w fotce tygodnia. Pamiętajcie aby nas zahasztagować #StylowoTV oraz #annanblog.

Wykonywałyście kiedyś swoją własną śniegową kulę?
A może w domu macie taką ze sklepu?
Koniecznie dajcie znać w komentarzach!
Powodzenia! Do następnego, pa!

xoxo Anna N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz